Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Céline Dion új dallal vezeti fel koncertes visszatérését

Céline Dion énekesnő a Courage című első világturnéja során lép fel Québec Cityben, Montrealban, Kanadában, 2019. szeptember 18-án
Celine Dion énekesnő a Courage című első világkörüli turnéja keretében lép fel Quebec Cityben, Montréalban, Kanadában, 2019. szeptember 18-án Szerzői jogok  Jacques Boissinot/The Canadian Press via AP
Szerzői jogok Jacques Boissinot/The Canadian Press via AP
Írta: Sarah Miansoni
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A teltházas koncertsorozat és az első kislemez után Céline Dion már egy új dalt is megvillantott, amelyet július 3-án adnak ki.

Egy szinte véget nem érő visszatérési kampánnyal 2026-ra Céline Dion a várakoztatás nagymestere lett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A kanadai ikon készen áll arra, hogy köszönjön, bocsánatot kérjen és hálát mondjon – éppen úgy, ahogy új, francia nyelvű kislemezének címe, a „Pardon, Bonjour, Merci” is jelzi, amelyet hétfőn, háromrészes közösségimédia-posztsorozatban jelentett be.

„Hiányzik egy sor ebből a versből” – írta sejtelmesen Dion az első bejegyzés alatt, amelyben csak a saját kézírásával leírt „merci” szó szerepelt.

A dalt a francia zeneszerzők, Renaud Rebillaud és Ycare írták; megjelenése július 3-ára van ütemezve, a leglelkesebb rajongók pedig már most előmenthetik.

A „Pardon, Bonjour, Merci” az áprilisban megjelent első visszatérő kislemez, a „Dansons” után következik; utóbbit régi alkotótársa, a önmagában is szupersztár Jean-Jacques Goldman írta.

A Emily in Paris-hangulatú videoklipben ehhez a finom balladához több pár táncol és csókolózik a francia főváros különböző nevezetességeinél; a videó eddig csaknem 6,5 millió megtekintést gyűjtött.

Céline Dion visszatérése aligha lehetne franciásabb.

Az énekesnő évekre távol került a színpadtól, miután Courage World Tourja a Covid–19-világjárvány miatt idő előtt véget ért, majd 2022-ben merev ember szindrómát (Stiff Person Syndrome) diagnosztizáltak nála.

Dion látványos visszatérése a 2024-es párizsi olimpiai játékok megnyitóünnepségén történt. Egy ragyogó, fehér Dior ruhában Edith Piaf „Hymne à l’amour” című dalának lélegzetelállító változatát énekelte el az Eiffel-torony tetejéről – mert miért is ne.

Miután bebizonyította, hogy továbbra is ő a nagyívű balladák királynője, a rajongók türelmetlenül várták a további híreket.

Végül az év elején egy, Párizs utcáin kihelyezett teaserk plakátsorozat hozta meg a várva várt bejelentést.

Márciusi, 58. születésnapján a quebeci születésű sztár végül bejelentette egy új, öt hetes koncertrezidenciát a Paris La Défense Arenában 2026 szeptemberében és októberében – „élete legjobb születésnapi ajándékát”. A jegyek április 7-én kerültek először forgalomba, és a 16 koncertidőpont pillanatok alatt telt házas lett.

Plakát Céline Dion közelgő franciaországi koncertjeinek népszerűsítésére, Párizs, 2026. március 25.
Plakát Céline Dion közelgő franciaországi koncertjeinek népszerűsítésére, Párizs, 2026. március 25. Copyright 2026 The Associated Press. All rights reserved

A hónap elején, miután jegy nélkül maradt rajongók tömegeinek csalódottságával szembesült, a sztár további 10 koncertnapot jelentett be 2027 májusára.

Az új dalok sorozata és az epikusnak ígérkező rezidencia után vajon egy új album lesz Dion visszatérésének következő állomása? Párizs utcáitól a közösségi médiáig nyitva tartjuk a szemünket a további rejtélyes üzenetekre.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Céline Dion négy évvel merev személy szindróma diagnózisa után újra koncertezik

Ki a rejtélyes „Hot Podium Guy”, az Egyesült Királyság politikai válságának virális arca?

Ausztrál városkikiáltó megdönti a Guinness-rekordot, ő a világ leghangosabb embere