A teltházas koncertsorozat és az első kislemez után Céline Dion már egy új dalt is megvillantott, amelyet július 3-án adnak ki.
Egy szinte véget nem érő visszatérési kampánnyal 2026-ra Céline Dion a várakoztatás nagymestere lett.
A kanadai ikon készen áll arra, hogy köszönjön, bocsánatot kérjen és hálát mondjon – éppen úgy, ahogy új, francia nyelvű kislemezének címe, a „Pardon, Bonjour, Merci” is jelzi, amelyet hétfőn, háromrészes közösségimédia-posztsorozatban jelentett be.
„Hiányzik egy sor ebből a versből” – írta sejtelmesen Dion az első bejegyzés alatt, amelyben csak a saját kézírásával leírt „merci” szó szerepelt.
A dalt a francia zeneszerzők, Renaud Rebillaud és Ycare írták; megjelenése július 3-ára van ütemezve, a leglelkesebb rajongók pedig már most előmenthetik.
A „Pardon, Bonjour, Merci” az áprilisban megjelent első visszatérő kislemez, a „Dansons” után következik; utóbbit régi alkotótársa, a önmagában is szupersztár Jean-Jacques Goldman írta.
A Emily in Paris-hangulatú videoklipben ehhez a finom balladához több pár táncol és csókolózik a francia főváros különböző nevezetességeinél; a videó eddig csaknem 6,5 millió megtekintést gyűjtött.
Céline Dion visszatérése aligha lehetne franciásabb.
Az énekesnő évekre távol került a színpadtól, miután Courage World Tourja a Covid–19-világjárvány miatt idő előtt véget ért, majd 2022-ben merev ember szindrómát (Stiff Person Syndrome) diagnosztizáltak nála.
Dion látványos visszatérése a 2024-es párizsi olimpiai játékok megnyitóünnepségén történt. Egy ragyogó, fehér Dior ruhában Edith Piaf „Hymne à l’amour” című dalának lélegzetelállító változatát énekelte el az Eiffel-torony tetejéről – mert miért is ne.
Miután bebizonyította, hogy továbbra is ő a nagyívű balladák királynője, a rajongók türelmetlenül várták a további híreket.
Végül az év elején egy, Párizs utcáin kihelyezett teaserk plakátsorozat hozta meg a várva várt bejelentést.
Márciusi, 58. születésnapján a quebeci születésű sztár végül bejelentette egy új, öt hetes koncertrezidenciát a Paris La Défense Arenában 2026 szeptemberében és októberében – „élete legjobb születésnapi ajándékát”. A jegyek április 7-én kerültek először forgalomba, és a 16 koncertidőpont pillanatok alatt telt házas lett.
A hónap elején, miután jegy nélkül maradt rajongók tömegeinek csalódottságával szembesült, a sztár további 10 koncertnapot jelentett be 2027 májusára.
Az új dalok sorozata és az epikusnak ígérkező rezidencia után vajon egy új album lesz Dion visszatérésének következő állomása? Párizs utcáitól a közösségi médiáig nyitva tartjuk a szemünket a további rejtélyes üzenetekre.