Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Katar kilép az OPEC-ből

Katar kilép az OPEC-ből
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A földgáz-exportban első számú exportőrnek számító Katar úgy döntött, nem akar többé a kőolajra koncentrálni.

Kilép a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetéből Katar januárban (OPEC) - jelentette be az ország új energiaügyi minisztere hétfőn.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az ország a tagállamok közül az egyik legkisebb kőolajkitermelő, míg a cseppfolyósított földgáz esetében a világ legnagyobb exportőre- a jövőben ennek kitermelésére koncentrál.

"Úgy vélem, hatékonytalan olyasvalamire koncentrálni, ami nem a fő üzleted, és olyasmire, amiből hosszú távon nem vagy képes profitálni. Szóval számomra nem működik gyakorlati szempontból az, hogy egy olyan szervezetbe fektessek energiát, erőforrásokat és időt, ahol egy nagyon kis játékos vagyok, és nincs valódi beleszólásom abba, mi történik abban a szervezetben."

A miniszter leszögezte azt is, hogy a döntésnek nincs köze a Katart sújtó politikai és gazdasági bojkotthoz. Az OPEC de facto vezetője, Szaúd-Arábia, valamint Bahrein, az Egyesült Arab Emírségek és Egyiptom tavaly június 5-én megszakította diplomáciai és kereskedelmi kapcsolatait Dohával, amelyet a terrorizmus pénzelésével vádol.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

OpenLux-vizsgálat: új luxemburgi cégek spanyol szupergazdagoknak

Az IMF szorosan figyeli Kína gazdasági növekedését a kereskedelmi feszültségek közepette

Az EU adóreformot javasol, évi 8 milliárd euróval csökkenhetnek a vállalati költségek