Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Csökkent a kitermelés, emelkedett a nyersolaj ára

Csökkent a kitermelés, emelkedett a nyersolaj ára
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Emelkedéssel reagált a nyersolaj világpaci ára a Nemzetközi Energiaügynökség friss jelentésére.

Emelkedéssel reagált a nyersolaj világpaci ára a Nemzetközi Energiaügynökség friss jelentésére. Ebben az áll, hogy az OPEC-tagok több mint 90 százalékban teljesítették a kitermelés csökkentésére tett ígéretüket januárban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az egyezményben résztvevő 11 OPEC-tag kőolaj-kitermelésének napi mennyisége 29,9 millió hordóra esett vissza.

A Nemzetközi Energiaügynökség jelentésében azt írja, hogy Szaúd-Arábia a vállaltnál nagyobb kitermeléscsökkentést tervez. A globális kereslet idén a vártnál napi százezer hordóval nagyobb mértékben növekedhet.

Az európai tőzsdezáráskor a Brent hordónkénti ára 56 dollár fölött, míg a WTI ára 54 dollár fölött járt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A SpaceX három nap alatt 600 milliárdot veszített, kötvénypiacra lép a cég

Esik az olaj ára, az amerikai–iráni tárgyalások mérséklik a kínálati aggodalmakat

A SpaceX befektetésre ajánlott hitelminősítést kapott, miközben estek a részvények