EventsEseményekPodcasts

Euro 2024: a hollandok simán, a törökök óriási küzdelemben jutottak a legjobb nyolc közé

A holland csapat a Románia elleni 3-0-s győzelmet ünnepli a müncheni Allianz Arénában 2024. július 2-án. Szerzői jogok Szilagyi Anna/MTI/MTI
Szerzői jogok Szilagyi Anna/MTI/MTI
Írta: Peter Kristof
Közzétéve:

Romániának nem volt esélye a továbbjutásra, az osztrákoknak még az utolsó pillanatokban is a labdarúgó Európa-bajnokság keddi nyolcaddöntőiben.

Kedden előbb Hollandia és Románia csapott össze a legjobb nyolc közé jutásért. A kezdettől fölényben játszó hollandoknak Gakpo szerzett vezetést a 20. percben: a Liverpool csatára egy csellel betört a 16-oson belülre, majd balról, a rövid sarkot rosszul záró román kapus, Nita mellett lőtt a hálóba (1-0).

Románia a folytatásban sem tudott helyzetet kialakítani, a hollandok viszont annál többet. Ennek ellenére az eredmény sokáig nem változott, mert – ha többször csak centiméterekkel is – a hollandok rendre célt tévesztettek, van Dijk pedig fejjel a kapufát találta el.

A mérkőzés a 83. percben dőlt el, amikor a szemfüles Gakpo az elmélázó Dragusin mellől kihagyhatatlan helyzetbe hozta Malent (2-0). A cserecsatár a 93. percben egy szóló végén ismét betalált, Hollandia így 3-0-ra győzött.

Gigászi küzdelem az osztrák-török meccsen

Az esti mérkőzésen Törökország már az első percben vezetést szerzett Ausztria ellen. Demiral egy szöglet után, az osztrák védők hathatós „támogatásával” lőtt közelről a hálóba (0-1) .

Két perccel később – szintén egy szögletet követően – a másik oldalon alakult ki helyzet, de újabb gól az első játékrészben nem esett, mert a 45. percben Baumgartner próbálkozása is a kapu mellé csorgott.

Szünet után eleinte az osztrákok voltak aktívabbak, mégis a törökök szereztek újabb gólt. Megint szöglet, és megint Demiral: a mindenkinél magasabbra ugró hátvéd 3 méterről fejelt Pentz hálójába.

Pár perccel később az osztrákok szépítettek – a törököknél már bevált recept alapján. Egy szögletet Posch csúsztatott meg, a lepattanó labdát közvetlen közelről, a hosszú oldalon érkező Gregoritsch zúdította a hálóba (1-2).

A folytatásban az osztrákok hatalmas erőket mozgósítottak az egyenlítésért, a törökök szinte csak a védekezéssel törődtek – eredményesen. A 94. percben ugyan Yilmaz kihagyta a meccslabdát, fél perccel később viszont a török kapus, Günok földöntúli bravúrral védte Baumgartner fejesét.

A törökök így megőrizték egygólos előnyüket, így szombaton Hollandiával ők vívják ez egyik negyeddöntőt.