EURO 2024: Magyarország nem jutott be a legjobb 16 közé

A szlovák Duda gólja a kapu mögül
Írta: euronews/HF
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában Grúzia legyőzte Portugáliát, Törökország pedig Csehországot. Így Grúzia 4 ponttal továbbjutott harmadikként, megelőzve a 3 pontos Magyarországot. Az E-csoportból Románia, Belgium és Szlovákia ment tovább, Ukrajna 4 ponttal is kiesett.

A magyar válogatott vasárnap Skócia legyőzésével elérte az A-csoportban a harmadik helyet 3 ponttal, de úgy alakultak az eredmények, hogy a csoportkör legutolsó két meccsét is meg kellett várni, hogy kiderüljön, érhet-e ez továbbjutást az Európa-bajnokságon.

Az F-csoportban szerda este Törökország a 20. percben emberelőnybe került Csehország ellen, mert Barákot második sárga lappal kiállították. Ennek ellenére a csehek állták a sarat, és az első félidőben nem esett gól.

Az 51. percben a törökök vezetést szereztek Çalhanoğlu góljával. A 66. percben a csehek kiegyenlítettek Souček találatával. A hosszabbításban Tosun góljával megszerezték a törökök a győzelmet, így Törökország végzett a csoport 2. helyén.

A csoport másik meccsén Grúzia már a 2. percben vezetést szerzett Portugália ellen Kvarachelia góljával. A szünetig nem változott az eredmény. A 2. félidőben 11-esből növelték előnyüket (57. perc, góllövő Mikautadze). A portugálok szépíteni sem tudtak, a végeredmény 2-0 lett. Ezzel Grúzia harmadikként továbbjutott 4 ponttal.

Az E-csoport 3. körének négy hárompontos csapat vágott neki szerda délután. A Szlovákia-Románia és a Belgium-Ukrajna mérkőzések kezdetén még bármilyen variáció, végső sorrend lehetséges volt.

A szlovákok a 24. percben Duda góljával szereztek vezetést, és ezzel pillanatnyilag csoportelsőnek érezhették magukat.

Románia tizenegyesből, Marin révén egyenlített a 37. percben, miközben az ezzel párhuzamosan futó másik találkozón nem született még gól. Ekkor Románia-Belgium-Szlovákia-Ukrajna volt a sorrend – csak a gólkülönbség, illetve a több rúgott gól jelentette a különbséget a csapatok között!

Bár a belgák és az ukránok is alakítottak ki helyzeteket, gólt nem lőtt egyikük sem a második félidőben – a másik meccsen pedig csak az eredményt őrizte a szlovák és a román csapat –, így ez a helyzet szemernyit sem változott a végéig.

Csoportelső Románia, második Belgium, harmadik Szlovákia 4-4 ponttal. Mindhárman továbbjutottak. A tragikus és elbukott hős pedig Ukrajna; 4 ponttal és -2-es gólkülönbséggel kiesett.