EURO 2024: Svájc és Németország a legjobb nyolc között

Gólöröm svájci módra
Írta: Kiss Gábor
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

Svájc 2-0-ra legyőzte Olaszországot, Németország pedig szintén 2-0-ra verte Dániát a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Kiesett Olaszország, az Eb címvédője. A nyolcaddöntők első mérközésén a svájciak végig fölényben játszottak, az első félidőben Freuler góljával megszerezték a vezetést (37. perc, 1-0).

A második félidő elején – alig, hogy elkezdődött – rögtön növelték előnyüket; Vargas tekert zavartalanul a 16-oson belülről a hosszú felsőbe (2-0). Az olasz védők méterekről szemlélték mozdulatát.

Öt percre rá a legnagyobb olasz lehetőség egy kis híján svájci öngól volt - Schar fejéről a jobb oldali kapufára, majd szögletre pattant a labda.

Svájc 11 mérkőzés, 1993. május 1. után először győzte le az olaszokat, és sorozatban másodszor jutott negyeddöntőbe az Eb-n.

A vasárnap esti mérkőzésen Németország lépett pályára Dánia ellen. Az első félidőben mindkét csapatnak több helyzete is volt, de csak egy meg nem adott gólig jutottak a németek.

A meccset a 36. percben félbe kellett szakítani villámokkal kísért nagy vihar miatt. Csak 25 perc múlva folytatódott a játék, gól nem esett.

A második félidő elején drámai fordulat történt: nem adtak meg les miatt egy dán gólt, egy perc múlva viszont kezezés miatt 11-es kaptak a németek. A büntetőt Havertz belőtte, Schmeichel rajta volt, de kiütni nem tudta.

A dánoknak volt helyzetük az egyenlítésre, de a 68. percben Musiala lövésével növelte előnyét a német válogatott, így 2-0 lett a végeredmény.