EventsEseményekPodcasts

Döntetlent játszott Anglia Szlovéniával, nem lélegezhetett fel kedden a magyar válogatott

Jelenet a Hollandia-Ausztria válogatott mérkőzésből
Közzétéve:

Angol-szlovén és francia-lengyel döntetlent hozott a labdarúgó Európa-bajnokság keddi napja, Ausztria 3:2-re legyőzte Hollandiát.

A törött orra ellenére újra játszó Kyllian Mbappé és a lengyelek korábban sérült sztárja, Lewandowski is szerzett gólt a francia-lengyel mérkőzésen, de mind a ketten tizenegyesből, sőt Lewandowski tizenegyesből is csak másodszor, az elsőt kihagytda, de megismételték, miután a kapus elsőre elmozdult az alapvonalról. Ezzel nagyjából mindent elmondtunk a mérkőzésről, amelyen Lengyelország terméketlenül próbált a továbbjutás biztos tudatában játszó címvédők fölé kerekedni. Ausztria 3:2 arányban legyőzte Hollandiát, ezzel a D csoportban megszerezte az első helyet, Franciaország a második, míg Hollandia négypontos harmadik, ami szintén továbbjutást ér.

A Magyarország számára rendkívül fontos C csoportban 0:0 arányú döntetlent játszott Szlovénia és Anglia, illetve Dánia és Szerbia is, ezzel Szerbia kiesett, a csoportelső Anglia, de Dánia és Szlovénia is hárompontos. Ha az angol válogatott győzött volna Szlovénia ellen, akkor Magyarország már biztosan továbbjutott volna, de erre még most is van esély.