Spanyolországé a bronzérem a vízilabda világbajnokságon

Spanyol vízilabdázó
Írta: Zoltan Siposhegyi

A címvédő csak a magyarokkal nem bírt el.

A tavaly a Margitszigeten győztes spanyol válogatott szerezte meg a harmadik helyet a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság férfi vízilabdatornáján.

A magyarokkal szembeni elődöntőt címvédőként 12-11-re elvesztő spanyol csapat, a szombati bronzmérkőzésen 9-6-ra győzte le a 2015-ös vb-bajnokot, Szerbiát.

Az első két negyed még kiegyenlített volt. A 3–3-as első felvonás után a spanyolok minimális előnyt szereztek a nagyszünetre (6–5), ám a fordulás után esélyt sem hagytak a szerbeknek.

A korábban az FTC-t, a Debrecent, az Egert, az OSC-t és a Vasast is erősítő Braniszlav Mitrovics hiába mutatott be sok fontos védést, a szerbek támadásban nem találták a réseket a spanyol védelmen, így Felipe Perronéék a harmadik és negyedik negyedben sokáig gólt sem kapva nyertek 9–6-ra - írta a Magyar Nemzet.

A 2019-es kvangdzsui ezüst és a 2022-es budapesti arany után egymás után harmadik vb-érmüket szerezték a spanyolok.

A Varga Zsolt vezette magyar válogatott 11.00 órakor játssza története első döntőjét a görögökkel. Ők már biztos, hogy ott lehetnek a jövő évi párizsi olimpián.