Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Érkeznek a környezetvédő tüntetők a skóciai ENSZ-klímacsúcsra

Érkeznek a környezetvédő tüntetők a skóciai ENSZ-klímacsúcsra
Szerzői jogok  Alastair Grant/AP
Szerzői jogok Alastair Grant/AP
Írta: euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Folyamatosan érkeznek a klímatüntetők a skóciai Glasgowba, ahol vasárnap kezdetét veszi az ENSZ két hétig tartó nemzetközi klímaügyi csúcstalálkozója.

**Folyamatosan érkeznek a klímatüntetők a skóciai Glasgowba, ahol vasárnap kezdetét veszi az ENSZ két hétig tartó nemzetközi klímaügyi csúcstalálkozója. **

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A COP26-ra tart Greta Thunberg aktivista is, egy londoni vasútállomáson kapták őt lencsevégre.

"Megpróbálunk olyan hangosak lenni, amilyen csak lehet. Azt akarjuk, hogy a világ vezetői meghallják a hangunkat. A klímaváltozás által már most sújtott emberek hangja leszünk, hiszen rájuk nem figyel most senki sem, pedig ők már szenvednek a jelenségtől. Mi megpróbáljuk ezt artikulálni" - mondta Louisa Hotzelmann német klímaaktivista.

Az Extinction Rebellion és más környezetvédő szervezetek aktivistái már szombaton végigvonultak a skót város központján, abban reménykednek, hogy a demonstrációkkal nyomást tudnak gyakorolni az idesereglett politikai vezetőkre. 

A csúcstalálkozó rendjére tízezer rendőr fog vigyázni Glasgowban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

ENSZ: további 45 millió embert fenyeget éhínség június végéig

Meghalt egy szerb ENSZ-békefenntartó Dél-Libanonban

Egy amerikai bíró felfüggesztette a Trump-adminisztráció Francesca Albanese elleni szankcióit