Euro 2020: kiestek a franciák

A 90. percben Gavranovic (fehér mezben) egyenlített (3-3).
A 90. percben Gavranovic (fehér mezben) egyenlített (3-3). Szerzői jogok Jean Christophe Bott/MTI/MTVA

A világbajnoki címvédő tizenegyespárbajban veszített Svájc ellen.

Tizenegyespárbajban Svájc nyerte a második hétfői nyolcaddöntőt Franciaország ellen a labdarúgó Európa-bajnokságon.

A bukaresti mérkőzés 90 perce a spanyol-horvát mérkőzéshez hasonlóan alakult, azzal a különbséggel, hogy Svájc 1-0 után tizenegyest hibázott: Lloris védte Rodriguez büntetőjét.

Az első félidőben Seferovic fejesével Svájc szerzett vezetést , majd a második játékrészben Benzema két góljával fordítottak a franciák, akik Pogba bombagóljával már 3-1-re is vezettek. Ezután Seferovic újabb fejesgóllal szépített, majd Gavranovic az utolsó percben kiegyenlített.

3-3 lett a rendes játékidő vége, a hosszabbításban nem esett gól. A svájciak mind az öt tizenegyesüket berúgták, az utolsó körben Mbappé hibázott. Az Európa-bajnok Portugália után így a világbajnok Franciaország is már a nyolcaddöntőben kiesett.