Írta: euronews

A Chelsea egy félidő alatt elvérzett a döntőben.

A Barcelona nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját.

A göteborgi döntő első percében a Chelsea egy öngólt ajándékozott ellenfelének.

A 14. percben megduplázta előnyét a Barca; a csapatkapitány Alexia Putellas értékesített egy jogos 11-est.

A 21. percben Bonmatí lőtte a harmadik katalán gólt, majd negyedórára rá a norvég válogatott Hansen is betalált (4-0).

A Barcelona első spanyol együttesként nyerte meg a női BL-t, és az első klub lett, melynek férfi és női csapata is elhódította már a legrangosabb európai kupasorozat győztesének járó serleget.

A Chelsea a férfi döntőben hozhatja helyre a klub-renomét.

Női Bajnokok Ligája, döntő:

Chelsea (angol)–FC Barcelona (spanyol) 0–4 (0–4)

Göteborg, Gamla Ullevi, zárt kapuk mögött. Vezette: Riem Hussein (német)

Chelsea: Berger – Carter, Bright, Eriksson, Charles – Leupolz (Reiten, a szünetben), Ingle, Dzsi Szo Jun (Cuthbert, 73.) – Kirby, Harder, Kerr (England, 73.). Vezetőedző: Emma Hayes

Barcelona: Panos – Marta (Crnogorcevic, 82.), Guijarro, Mapi León, Ouahabi (Serrano, 82.) – Bonmatí, Hamraoui, Putellas (Losada, 71.) – Hansen (Mariona, 62.), Hermoso (Oshoala, 71.), Martens. Vezetőedző: Lluís Cortés

Gólszerző: Leupolz (1. – öngól), Putellas (14. – 11-esből), Bonmatí (20.), Hansen (36.)