Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Olaszország déli részén fosztogatások kezdődnek a boltokban

Olaszország déli részén fosztogatások kezdődnek a boltokban
Szerzői jogok  AFP
Szerzői jogok AFP
Írta: Rippel Veronika
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A boltokat több helyen fegyveres rendőrök őrzik. A koronavírus-válság miatt egyre többen nem tudnak élelmet vásárolni.

Az olaszországi koronavírus-válság nem csak a kórházakban érződik. Miután az ország gyakorlatilag le van zárva, a krízis egyre erősebb azokban a régiókban, ahol gyakori jelenség a be nem jelentett munkavállalás. Ezeknek az otthonmaradásra kényszerült dolgozóknak nincs semmi védelem biztosítva.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Több dél-olaszországi város polgármestere is attól tart, hogy fosztogatás vagy más erőszakos cselekmények kezdődhetnek, és ez még szélesebb társadalmi nyugtalansághoz vezethetne.

- Munkanélküliek millióival is számolhatunk, mivel a szervezett bűnözés fizetőképessége nem mondanám, hogy megegyezik az államéval, és gyorsabban is tudnak fizetni. Az államnak még el kell küldenie nekünk a "foglalkoztatási kompenzációt". A szervezett bűnözésnek három óra is elég - fogalmazott Nápoly polgármestere, Luigi De Magistris.

Intő példa, hogy felfegyverzett rendőrök kezdték őrizni a szicíliai szupermarketek bejáratát, miután fosztogatni kezdtek olyan emberek, akik már nem engedhetik meg maguknak a vásárlást. Más településeken sajtóhírek szerint a kisebb boltok tulajdonosait arra kényszerítették, hogy ingyen adjanak élelmiszert. A déli részen lévő hátrányos helyzetű térségekben emberek milliói élnek a fekete piacról.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ukrajna: orosz dróntámadás egy zaporizzsjai ház ellen, egy halott, hét sebesült

Évekig tartó gyakorlatozás miatt lehetett relatíve kevés halottja a fülöp-szigeteki földrengésnek

Legalább 20 ezer ember otthonát tette lakhatatlanná a hétfői földrengés a Fülöp-szigeteken