Női vb: Németország és Norvégia is bent van a negyeddöntőben

A skandináv válogatottnak ez 2007 óta először sikerül. Ausztráliát verték 4-1-re. A német csapat fölényesen, 3-0-ra győzött Nigériával szemben. A nyolcaddöntő két vasárnapi mérkőzése: Anglia-Kamerun, Franciaország-Brazília.

Magabiztos győzelmet aratott a német válogatott Nigéria csapata fölött a női labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében: 3-0 a mérkőzés végeredménye.

Marozsán Dzsenifer a kispadon maradt, nem kockáztatott újabb sérülést azután, hogy egy csoportmérkőzésen eltört az egyik lábujja.

Németország vagy Svédországgal vagy Kanadával játszik majd a negyeddöntőben június 29-én.

Norvégia tizenegyes párbajban jutott tovább. A skandináv válogatott 1-1-es döntetlen után 4-1-re verte a sokat hibázó ausztrál csapatot.

A norvég válogatott 2007 óta először jutott be a negyeddöntőbe, ahol az Anglia-Kamerun mérkőzés győztesével találkozik. Ez el is dől vasárnap. A női labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjének másik vasárnapi mérkőzésén Franciaország és Brazília lép pályára.