Bár a szélsőjobb áttörése elmaradt az európai választáson, a nacionalisták új frakciója jóval nagyobb lesz elődjénél.
Az Identitás és Demokrácia névre keresztelt csoport azért küzd majd, hogy visszaszerezze a nemzeti szuverenitást Brüsszeltől.
A bemutatkozó sajtótájékoztatójukon közölték, ideje lenne véget vetni az Oroszország elleni szankcióknak.
