NBA: White karriercsúcsával előnyben a Spurs

A Denver játéka nem működött a San Antonio-val szemben.

Derrick White elképesztő játékával került 2–1-es előnybe a fehérben pályára lépő San Antonio a Denverrel szemben az NBA rájátszásában.

A Spurs karriercsúcsot elérő irányítója már az első félidőben 26 pontig jutott, majd a fordulás után rápakolt még tízet - megfejelve 5-5 lepattanóval és gólpasszal.

Csapattársa, De Rozan vitte a prímet a mérkőzés második felében. A hazaiak 10-ese 25 pontjából 21-et ekkor szerzett, és begyűjtött még 11 lepattanót is.

A Denverből egyedül Nikola Jokic dicsérhető, de csapatszinten szörnyű gyengén muzsikált a Nuggets.

A 118-108-as sikerrel Gregg Popovich együttese megőrizte pályaelőnyét, és a négy győzelemig tartó párharcban 2-1-re vezet.

NBA rájátszás,

Főcsoport-negyeddöntő,

KELETI FŐCSOPORT:

Brooklyn Nets–Philadelphia 76ers 115–131 (24–32, 35–33, 31–32, 25–34)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Philadelphia javára.