NBA: szezoncsúcsot ért el James Harden

57 pontot szórt a regnáló MVP a Memphis ellen.

Az 57 pontos szezoncsúcsot elérő James Harden vezérletével könnyen nyert a Houston Rockets a Memphis Grizzlies ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában.

Harden, az elmúlt szezon legértékesebb játékosa, 15 triplát dobott. Zsinórban 17. mérkőzésén is eljutott legalább 30 pontig – erre legutóbb Wilt Chamberlain volt képes 55 éve. A Grizzlies legjobbja, Conley csupán 14 pontot szerzett.

A végeredmény: Houston – Memphis 112-94.

A Utah Jazz szorosabb meccsen győzött a Detroit Pistons ellen Salt Lake Cityben. Az első negyed után még a vendégek vezettek négy ponttal, a nagyszünetben pedig 59-53 volt az állás a javukra. A piros-sárga mezesek azonban feljavultak, és Rudy Gobert vezérletével a 3. negyedben fordítani tudtak, és végül 100-94-re nyertek.

A Jazz legjobbja, Donovan Mitchell 28 pontot szerzett, a legeredményesebb detroiti, Blake Griffin 19 pontig jutott.