Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Macron klímaügyről és tüntetőkről is beszélt

Macron klímaügyről és tüntetőkről is beszélt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

"Az nem megy, hogy hétfőn még a környezetszennyezés ellen beszélünk, kedden meg már az üzemanyagár-növelés miatt puffogunk" - mondta az elnök, aki ismertette több évre szóló útvonaltervét Franciaország tisztább energiára való áttérésével kapcsolatban.

Egy klímaügyi felső tanács létrehozását javasolta a francia elnök. Az Emmanuel Macron felügyelete alatt létrejövő testület az energia- és adóügyi feszültségekkel kapcsolatos feszültségek csökkentését lenne hivatott szavatolni.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Az nem megy, hogy hétfőn még a környezetszennyezés ellen beszélünk, kedden meg már az üzemanyagár-növelés miatt puffogunk" - mondta az államfő, aki kedden ismertette több évre szóló útvonaltervét Franciaország tisztább energiára való áttérésével kapcsolatban.

"Nem keverem össze a vandálokat a tisztességes polgárokkal, akik világos üzenetet közvetítenek. Utóbbiakkal szemben megértő vagyok, azokkal viszont nem tárgyalok, akik csak rombolni akarnak és megbontani a rendet. A Köztársaság alapja a közrend és a szabad véleménynyilvánítás" - ezt már a hétvégi, erőszakba torkolló, ún. "sárga mellényes" tüntetésekre utalva mondta Emmanuel Macron.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hőség sújtja Párizst: hűsölőhellyé válik a Saint-Martin-csatorna

Macron és Modi bejárta az indiai pavilont a francia VivaTech-en

Macron Versailles-ban látta vendégül Trumpot