Párizst súlyos hőhullám sújtja, a hőmérséklet 40 Celsius-fok közelébe emelkedik, Franciaország nagy részét vörös riasztás alá helyezve.
Városszerte helyiek és turisták gyülekeznek a köztéri szökőkutaknál, feltöltik vizespalackjaikat, és sekély medencékben hűtik le magukat. Mások a Canal Saint-Martinhoz mennek, hidakról ugranak a vízbe, vagy úsznak benne.
A felvételek azt mutatják, hogyan próbálnak megbirkózni az emberek a szélsőséges hőséggel egy olyan országban, ahol a légkondicionálás még mindig viszonylag ritka.
A hatóságok fokozták az erdőtüzekre való felkészültséget, korlátozták az alkoholfogyasztást egyes közterületeken, és szabadtéri rendezvényeket töröltek a kockázatok csökkentése érdekében.