Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újranyitották a határt Etiópia és Eritrea között

Újranyitották a határt Etiópia és Eritrea között
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

20 évnyi ellenségeskedés után célba ért a két afrikai ország közötti békefolyamat.

Idén egy másik okuk is volt megünnepelni az etióp újévet a kelet-afrikai ország lakóinak. 20 év után Etiópia és Eritrea újra megnyitotta közös határát.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Abij Ahmed etióp miniszterelnök és Isaias Afwerki eritreai elnök együtt vett részt az egyik átkelőt újranyitó ünnepségen a határmenti Zalambessa városában.

Ezt a települést porig rombolták, amikor a két ország között a határviták és más nézeteltérések miatt 1998-ban kirobbant a háború.

Mire két évvel később befejeződtek a harcok, több mint 80 ezer ember vesztette életét.

A feszültség azonban tovább parázslott a két állam között, egészen addig,amíg az etióp kormányfő idén békejobbot nyújtott az északi szomszédnak: reformjai között a hadiállapot megszüntetését javasolta. Úgy vélte: ha mindkét fél visszavonja katonáit a határmenti térségből, az javíthat a két ország régóta feszült kapcsolatán.

A mostani ünnepséggel gyakorlatilag lezárult az a júliusban megkezdett folyamat, amikor a szomszédok két évtizednyi ellenségeskedés után ismét felvették egymással a kapcsolatot.

A kizárólag szárazföldi határokkal rendelkező Etiópia gazdasági ereje egyre növekszik, de jelentősen függ másik szomszédjától, Dzsibutitól, amely eddig az egyetlen kijáratát jelentette a Vörös-tengerre.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Abij Ahmed, Etiópia miniszterelnöke kapja a Nobel-békedíjat 2019-ben

Megkezdődtek és rövid időre meg is szakadtak az amerikai-iráni tárgyalások Svájcban

Donald Trump aláírta az Iránnal kötött egyezményt