Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Idén harmadszor is találkozik a két Korea vezetője

Idén harmadszor is találkozik a két Korea vezetője
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Újra a félsziget atommentesítéséről tárgyalnak.

Újabb csúcstalálkozót tart Észak-, és Dél-Korea Phenjanban. Szeptember 18. és 20-a között a félsziget atommentesítéséhez szükséges gyakorlati lépéseket tárgyalják át. Erről állapodtak meg a két ország magasrangú vezetői.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A dél-koreai elnök menesztett küldöttséget északra, hogy egyeztessék az idei harmadik Korea-közi csúcs időpontját és napirendjét.

Szakértők szerint a két Korea közötti fegyverszünetet felváltó békeszerződés aláírásáról is szó eshetett.

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Mun Dzse In dél-koreai elnök legutóbb személyesen május 25-én találkozott Panmindzson határfaluban, a két országot elválasztó demilitarizált övezetben.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Magyar Péter arra törekszik, hogy újjáélessze a gyengélkedő V4 együttműködést

A Kuala Lumpur-i csúcstalálkozó azt vizsgálja, hogyan adhat erőt a hit a fiataloknak

A környezetvédelmi világnapi csúcs gyorsabb globális klímafellépést sürget