VB 2018: szenegáli dráma, kolumbiai és japán boldogság

Az afrikai csapat fair play-pontok (sárga lapok) összevetésével maradt le a nyolcaddöntőről.

Kolumbia és Japán folytathatja, Szenegál és Lengyelország kiesett. Az afrikaiak a fair play-pontok összevetésével (-4, illetve -6) csúsztak le a nyolcaddöntőről.

A H csoport utolsó körére még három válogatottnak is esélye volt a továbbjutásra.

A volgográdi és a szamarai meccs első félidejében sem történt sok izgalom, James Rodriguez sérülését és cseréjét leszámítva; vezérét vesztette Kolumbia a 31. percben.

A 61. percben a még pont nélküli lengyelek Bednarek góljával vezetést szereztek.

Ekkor Szenegál és Kolumbia állt továbbjutásra.

A 74. percben Mina fejese kolumbiai előnyt jelentett.

Így a dél-amerikaiak és a japánok kerültek nyolcaddöntős pozícióba.

Szenegálnak gólt kellett volna rúgnia - vagy a lengyeleknek még egyet!

Ám mindkét mérkőzés maradt 1-0, ezzel a csoport élén a 6 pontos Kolumbia zárt, második Japán és Szenegál 4-4 ponttal, "0-ás" gólkülönbséggel. De Szenegál kettővel több sárga lapot gyűjtött, és ez döntött - először a vb-k történetében!

Az esti Anglia-Belgium meccs eredményétől függ, hogy melyik válogatott melyikükkel folytatja a kieséses szakaszban.