Az utolsó percben nyert Németország

A címvédő német válogatottnak a 95. percben szerezte meg a győztes gólt szabadrúgásból Toni Kroos Svédország ellen, a végeredmény 2-1.

A címvédő Németország 2-1-re legyőzte Svédországot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F csoportjának második fordulójában. A német csapat sokkal többet birtokolta a labdát, az első félidőben azonban a svédek szereztek vezetést Ola Toivonen góljával. Németország a második félidő elején egyenlíteni tudott, a gólt Marco Reus lőtte.

A játék vége előtt 10 perccel második sárga lapja után kiállították Jérôme Boatenget, a németek így emberhátrányban maradtak, a 95. perceben azonban Toni Kroos szabadrúgásból még egyet belőtt a svédeknek.