Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Megsemmisült a szupertitkos kémműhold

Megsemmisült a szupertitkos kémműhold
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Zuma nevű eszközről konkrétan semmit sem lehetett tudni a nevén kívül.

Eltűnt a legújabb amerikai kémműhold. A világ egyik legnagyobb hadiipari cége, a Northrop Grumman által gyártott szupertitkos eszközt a SpaceX rakétájával lőtték fel vasárnap. A hivatalos jelentések szerint a Zuma nevű műhold nem vált le a rakéta második fokozatáról, valószínűleg elégett a légkörben, vagy valahol az óceánba zuhant.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A kémeszköz elvesztésének ügyében vizsgálat indult, egyelőre semmi jele annak, hogy szabotázs, vagy valamilyen támadás történt volna. Az Elon Musk által vezetett SpaceX szóvivője csak annyit közölt, hogy általában nem kommentálnak ilyen jellegű küldetéseket, de az első adatok azt mutatják, hogy a Falcon 9-es szállítórakéta jól működött.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas