Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Törnek-zúznak a tüntetők Mexikóban

Törnek-zúznak a tüntetők Mexikóban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A népharagot a benzin drágulása robbantotta be a gondokkal küzdő Mexikóban.

Mexikóban ezrek tüntetnek a benzin drágulása ellen napok óta.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az intézkedés, amely 14 és 20 százalék közötti áremelkedéssel jár, nem volt váratlan. A kormány ez évre tervezett, fokozatos árliberalizációjának részeként lépett hatályba.

Az amúgy is jelentős inflációval küszködő, kormányukkal elégedetlen mexikóiaknak ezzel betelt a pohár. Azt mondják, hogy az elnök, Enrique Peña Nieto nem tudott megbírkózni sem a bűnözéssel, sem a korrupcióval, ráadásul gazsulál az új amerikai elnöknek, habár az többször is minősíthetetlenül beszélt Mexikóról.

A tüntetők egyike azt magyarázta vasárnap Mexikóvárosban, hogy ha drágul a benzin, akkor felmegy az ára mindennek. Az alapvető élelmiszereké is. A tortilla is, a hús is drágább lesz, minden, amit csak szállítani kell, hiszen ha többe kerül a benzin, a gyártóknak és a kereskedőknek többet kell fizetniük a szállításért, és azt majd beépítik a termékek árába.

A demonstrációkból több helyütt zavargás lett. A tüntetők törtek-zúztak, nekimentek a rendőröknek. Országszerte legalább 1500 ember került őrizetbe az elmúlt egy hétben Mexikóban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mexikó ünnepel: elsőként jut a vb egyenes kieséses szakaszába

Szurkolói reakciók: Mexikó 2–0-ra veri Dél-Afrikát a vb-nyitómeccsen

Mexikó: szigorú biztonsági intézkedések és tiltakozások övezik a 2026-os vb-nyitót