Spanyol kerekes az időfutam Európa-bajnok

Jonathan Castroviejo diadalmaskodott a férfi időfutamban az országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

A versenyt eredetileg Nizzában rendezték volna, ám biztonsági okokból – a szintén franciaországi – Plumelec lett a házigazda.

A férfi időfutam versenyzői 45 és fél kilométeres távon mérték össze tudásukat. A spanyol Castroviejo majd’ 47 kilométer/órás sebességgel tekert, így közel egy óra, pontosan 58 perc 13 másodperc alatt ért célba.

Az ezüstérmet Victor Campenaerts szerezte meg. A belga versenyző pontosan fél perccel maradt el a győztestől.

Az olasz Moreno Moser végzett a harmadik helyen. A hölgyeknél a holland Ellen van Dijk lett az Európa-bajnok.