Nico Rosberg nyerte a belga nagydíjat

Szerzői jogok

A német pilóta most 9 ponttal van lemaradva a bajnokságban vezető Hamilton mögött.

A nyáriszünet után visszatért a Forma 1. Nem mondhatjuk, hogy izgalmas győzelem volt, de értékes volt Nico Rosberg számára, aki a rajttól a célig vezette a mezőnyt a belga nagydíjon, ezzel megszerezte első győzelmét Spa-ban.

A bajnokságban élen álló Lewis Hamilton a legutolsó helyről rajtolhatott a Belga Nagydíjon, miután az időmérőn motorhiba miatt 55 rajthelyes büntetést kapott. Mercedeses csapattársa Nico Rosberg a pole pozícióból indult.

Miközben Rosberg végig az élen autózott, és hátra sem nézett, Hamilton szépen előre küzdötte magát. Az első néhány körben a safety car is pályán volt egy nagy ütközés miatt, melyben Kevin Magnussen is érintett volt.

Hamilton a verseny végére a harmadik helyig jutott, és a Red Bull pilótája, a másodikként célba érő Daniel Ricciardo után fejezte be a versenyt. Rosberg a belga futamon hatodik győzelmét szerezte meg idén, június óta az elsőt.

A Spa-Francorchamps az egyik legnépszerűbb pálya a versenynaptárban. Az 1922-es első verseny óta ez egy referencia minden fajta motorsportimádó számára, és egyértelmű választás volt 1950-ben a Forma 1-es nagydíjhoz is. Az első nyertes minden idők egyik legnagyobb bajnoka volt.

A spai pálya volt az ötödik a hét helyszínes 1950-es Világbajnokságon. A 35 körös futamot az Alfa Romeoval versenyző Juan Manuel Fangio nyerte. Az argentin a második helyről rajtolt. Olasz csapattársa, Luigi Fagioli második helyen ért célba, míg a Talbot-Lagoval versenyző francia Louis Rosier a harmadik helyen végzett.

Az argentin Fangio ezután öt szezonban nyerte el a világbajnoki címet karrierje során, de az első évben nem ő győzött, azt a szezont az olasz Giuseppe „Nino” Farina nyerte meg.