Selyemút rali - Despres első autós sikere

Cyril Despres nyerte a Selyemút ralit.

Cyril Despres nyerte a Selyemút ralit. A motorral ötszörös Dakar-rali győztes francia pilótának ez az első autós sikere jelentős tereprali versenyen.

A több mint 750 kilométeres (754.28 km), 14. szakaszból 261 volt szelektív. A mért etapon Szalay Balázs és Bunkoczi László 52. lett, a magyar duó így a 48. helyen zárja a versenyt.

A Peugeot-val versenyző – egy kisebb műszaki problémán is felülkerekedő – Despres egykor szintén motorversenyző segédpilótájával, David Casterával a hatodik helyen zárta a szakaszt, de ez is bőven elég volt a végső győzelemhez.

- Nagyon boldog vagyok, főleg a csapat és a segédpilótám miatt. Hosszú utazás volt ez Moszkvából – sikerült igazán komoly hiba nélkül teljesítenünk. Ezért vagyunk mi a győztesek, aminek nagyon örülünk – mondta Despres a hohhoti célba érkezés után.

A 14. szakaszt az autósoknál Jazid al-Radzsi és Timo Gottschalk, a kamionosoknál az orosz Ajrat Margyejev, Ajdar Beljajev, Dmitrij Szvisztunov csapat nyerte. A Kamazzal versenyző oroszok győztek az összetett versenyben is.

A közel tizenegyezer kilométeres Selyemút rali versenyzői vasárnap közúton hajtanak Pekingbe, az időeredmény azonban már nem számít bele a versenybe.