Copa America: beindult az argentin úthenger

Argentína-Venezuela 4-1. Az elődöntőben az Egyesült Államokkal mérkőzhet az argentin válogatott.

Az argentin Lionel Messi és csapattársai bőven adtak okot örömre szurkolóiknak, amikor 4-1 lemosták a pályáról Venezuela válogatottját szombaton, a Copa America Massachusettsben megtartott negyeddöntőjében.

A Napoliban játsszó Gonzalo Higuain a 8. percben lőtte az argentinok első gólját, és 20 perccel később még egyet, Arquimedes Figuera gólpassza után.

Az első félidő lefújása előtt a Venezuela középpályása, Luis Seijas kihagyta a büntetőt, megnehezítve saját csapattársai dolgát a második halfra.

A kiváló formában lévő Lionel Messi a várakozásoknak megfelelően teljesített, és a 60. percben belőtt góljával elérte Gabriel Batistuta rekordját nemzetközi mérkőzéseken lőtt 54 góllal.

Venezuela nem adta fel, a 70. percben Salomon Rondon góljával feljöttek 3-1-re, de nem sokáig örülhettek, mert egy perccel később az argentin Erik Lamela, góljával beállította a végeredményt. Argentína-Venezuela 4-1, így az elődöntőben Argentína válogatottja mérkőzhet az Egyesült Államok csapatával.