Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újra megnyitották az 500 éves mecsetet Boszniában

Újra megnyitották az 500 éves mecsetet Boszniában
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A XVI. századi oszmán építészet egyik remekművét a boszniai háború alatt a szerb hadsereg felrobbantotta.

A Ferhadíja mecset a XVI. századi oszmán építészet egyik remekműve volt, azonban a boszniai háború alatt a szerb hadsereg felrobbantotta. Az elpusztult műemléket újjáépítették, és szombaton megtartották megnyitó ünnepélyt is, Bosznia szerbek lakta részének fővárosában, Banja-Lukában.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A mecset újjáépítését Törökország finanszírozta, Ahmet Dovutoglu leköszönő miniszterelnök a ceremónián elmondta, nem csak egy újabb mecsetet építettek, a béke üzenetét akarják átadni.

- Felelősségteljes emberekként a jövőt kölcsönös bizalomra és megbecsülésre kell építenünk. Tegyünk meg mindent, hogy jobban megértsük egymást, hogy tanuljunk egymástól jóakaratot, tiszteletet és őszinteséget – mondta Bakir Izetbegovics.

A 2001-es alapkőletételt szerb nacionalisták támadták meg, megöltek egy muzulmán embert és tucatnyi másikat megsebesítettek.

A mostani megnyitóünnepély jó lehetőség, hogy egy többvallású, többnemzetiségű elfogadó társadalom képét mutassa Bosznia.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Miután letöltötte büntetését, újabb eljárás indul Dragoljub Kunarac ellen

Elképesztő: fizető olasz turisták is vadásztak civilekre a szarajevói ostrom idején

Börtönre és közügyektől eltiltásra ítélték Milorad Dodikot, aki radikális lépéseket ígért