EventsEsemények
Loader

Find Us

FlipboardLinkedin
Apple storeGoogle Play store
HIRDETÉS

Minden londonit képvisel az új polgármester

Minden londonit képvisel az új polgármester
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
A cikk megosztásaKommentek
A cikk megosztásaClose Button
Másolja a cikk videójának embed-kódjátCopy to clipboardCopied

Sadiq Khan hangsúlyozta, minden egyes közösséget és minden városrészt képviselni fog, minden londoni polgármestere lesz.

HIRDETÉS

Hivatalos beiktatása előtt a londoni Southwark katedrálisban mondott beszédet a brit főváros új polgármestere.

A pakisztáni bevándorló-családból származó, muzulmán vallású Sadiq Khan a Munkáspárt színeiben indulva verte meg migránsokkal rémisztgető konzervatív ellenfelét a választáson. Ő London első muzulmán polgármestere.

- Jó reggelt, Sadiq Khan vagyok, London polgármestere. Elszánt vagyok, hogy a leginkább átlátható, a legelkötelezettebb és a leginkább megközelíthető önkormányzatot vezessem, amit London valaha látott. És elszánt vagyok, hogy képviseljek minden egyes közösséget, és városunk minden egyes részét, hogy minden londoni polgármestere legyek – mondta Sadiq Khan.

A polgármester után a Munkáspárt egyik képviselője, egy édesanya szólalt fel, akinek gyermekét rasszista indíttatásból ölték meg Londonban a kilencvenes években. Az ügyben később elmarasztalták a városi rendőrséget.

- Sosem gondoltam, hogy még az én életemben egy etnikai kisebbség képviselője lesz London polgármestere. Ez egy csodálatos jele annak, milyen fejlett a városunk. London nem csak eltűri, de ünnepli a sokszínűséget. A város az egységet választotta a megosztottság helyett, a reményt a félelem helyett – mondta Baroness Lawrence of Clarendon.

A londoni katedrálisban az új polgármester, Sadiq Khan beszédén jelen volt a többi között a London Metropolitan Police vezetője, Ed Milliband korábbi Munkáspárti vezető és Sir Ian McKellen brit színész is.

A cikk megosztásaKommentek

kapcsolódó cikkek

Kínai hackerek lophatták el a brit hadügyminisztérium személyzeti adatait

A nagy átverés: nem kizárt, hogy egy leleményes kereskedő ötlötte ki Shakespeare szülőházát

Újra Sadiq Khant választották meg London polgármesterének