Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.
rendkívüli hír

Minden londonit képvisel az új polgármester

Minden londonit képvisel az új polgármester
Euronews logo
Betűméret Aa Aa

Hivatalos beiktatása előtt a londoni Southwark katedrálisban mondott beszédet a brit főváros új polgármestere.

A pakisztáni bevándorló-családból származó, muzulmán vallású Sadiq Khan a Munkáspárt színeiben indulva verte meg migránsokkal rémisztgető konzervatív ellenfelét a választáson. Ő London első muzulmán polgármestere.

- Jó reggelt, Sadiq Khan vagyok, London polgármestere. Elszánt vagyok, hogy a leginkább átlátható, a legelkötelezettebb és a leginkább megközelíthető önkormányzatot vezessem, amit London valaha látott. És elszánt vagyok, hogy képviseljek minden egyes közösséget, és városunk minden egyes részét, hogy minden londoni polgármestere legyek – mondta Sadiq Khan.

A polgármester után a Munkáspárt egyik képviselője, egy édesanya szólalt fel, akinek gyermekét rasszista indíttatásból ölték meg Londonban a kilencvenes években. Az ügyben később elmarasztalták a városi rendőrséget.

- Sosem gondoltam, hogy még az én életemben egy etnikai kisebbség képviselője lesz London polgármestere. Ez egy csodálatos jele annak, milyen fejlett a városunk. London nem csak eltűri, de ünnepli a sokszínűséget. A város az egységet választotta a megosztottság helyett, a reményt a félelem helyett – mondta Baroness Lawrence of Clarendon.

A londoni katedrálisban az új polgármester, Sadiq Khan beszédén jelen volt a többi között a London Metropolitan Police vezetője, Ed Milliband korábbi Munkáspárti vezető és Sir Ian McKellen brit színész is.