Minden londonit képvisel az új polgármester

Access to the comments Kommentek
Írta: Euronews
Minden londonit képvisel az új polgármester

Hivatalos beiktatása előtt a londoni Southwark katedrálisban mondott beszédet a brit főváros új polgármestere.

A pakisztáni bevándorló-családból származó, muzulmán vallású Sadiq Khan a Munkáspárt színeiben indulva verte meg migránsokkal rémisztgető konzervatív ellenfelét a választáson. Ő London első muzulmán polgármestere.

- Jó reggelt, Sadiq Khan vagyok, London polgármestere. Elszánt vagyok, hogy a leginkább átlátható, a legelkötelezettebb és a leginkább megközelíthető önkormányzatot vezessem, amit London valaha látott. És elszánt vagyok, hogy képviseljek minden egyes közösséget, és városunk minden egyes részét, hogy minden londoni polgármestere legyek – mondta Sadiq Khan.

A polgármester után a Munkáspárt egyik képviselője, egy édesanya szólalt fel, akinek gyermekét rasszista indíttatásból ölték meg Londonban a kilencvenes években. Az ügyben később elmarasztalták a városi rendőrséget.

- Sosem gondoltam, hogy még az én életemben egy etnikai kisebbség képviselője lesz London polgármestere. Ez egy csodálatos jele annak, milyen fejlett a városunk. London nem csak eltűri, de ünnepli a sokszínűséget. A város az egységet választotta a megosztottság helyett, a reményt a félelem helyett – mondta Baroness Lawrence of Clarendon.

A londoni katedrálisban az új polgármester, Sadiq Khan beszédén jelen volt a többi között a London Metropolitan Police vezetője, Ed Milliband korábbi Munkáspárti vezető és Sir Ian McKellen brit színész is.