Korner - Futballista lányok tánca a mozgólépcsőn

Az Euronews futballperceiben, a Kornerben minden hétfőn az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze. Leicester, a csodák csodája

Leicester, a csodák csodája

Folytatódik a Leicester City tündérmeséje. Az angol kiscsapat elképesztően menetel az angol bajnokságban, most pedig elcsendesítette az Etihad stadion közönségét.

Az előző szezonban ilyenkor az utolsó helyen álló együttes a Manchester City otthonában sem torpant meg. Az első félidőben Huth szerzett előnyt a vendégeknek, majd szünet után Mahrez és ismét Huth volt eredményes. A City csak szépíteni tudott – Agüero révén.

A Leicester 3-1-re nyert, így előnye a bajnokságban 5 pont a Tottenham és az Arsenal előtt. Vereségével a City a másodikról a negyedik helyre esett vissza.

Holland örökrangadó

A Feyenoord számára a rémálom folytatódott. A rotterdamiak kikaptak az Ajaxtól, így lecsúsztak a dobogóról Hollandiában.

Az Ajax és a Feyenoord előbbi otthonában csapott össze. Toornstra góljával vezetett a Feyenoord, majd Younes látványos szóló végén egyenlített.

A 65. percben Bazoer bombagóllal döntötte el a mérkőzést. Az Ajax 2-1-re győzött, és második, a Feyenoord negyedik a bajnokságban.

Luis Enrique Guardiolánál is jobb

“Fent és lent” rovatunk következik. Gyakran említjük majd a rekordkönyveket.

100. mérkőzésén 80-szor nyert a Barcelonával Luis Enrique. Az edző mérlege még Josep Guardioláénál (csak 71 győzelem az első 100 találkozón) is jobb. A Barcelona a hétvégén a Levantét (2-0) verte a spanyol bajnokságban .

Zsinórban 14. győzelmével tovább nyújtotta sikerszériáját a Juventus Olaszországban. A torinóiak a Frosinone ellen győztek (2-0). Az olasz bajnokságban az Inter a csúcstartó azzal, hogy egymás után 17-szer nyert a 2006-2007-es szezonban.

Sorrendben hetedszer nem tudott nyerni bajnoki találkozón a Manchester United a Chelsea ellen. Ilyenre utoljára 1967 és 1970 között volt példa. A Chelsea és a Manchester vasárnap 1-1-et játszott egymással.

Angólember

Maradunk a szigetországnál. 1996-ban Anglia rendezte az Európa-bajnokságot, de az elődöntőben elbukott Németország ellen. Pedig az Eb gólkirálya angol volt. Emlékeznek rá, hogy ki?

Alan Shearer az Eb-n ötször volt eredményes, azonban ő sem tudta kontinenselsőséghez segíteni csapatát. A csatár Svájc, Skócia és Németország ellen egy-egy, Hollandia ellen két gólt szerzett (illetve kapuba talált a spanyolok és a németek elleni büntetőpárbajban is).

A pályafutása során a Southamptonban, a Blackburnben és a Newcastle-ben szereplő támadó a négy évvel későbbi Eb-n újabb két gólt szerzett, így összességében – Michel Platini mögött – második az Európa-bajnokságok örök-góllövőlistáján.

A válogatottságtól Shearer 2000-ben, 63 találkozón szerzett 30 góllal vonult vissza.

Akár tévedhetünk is

Jövő héten nagyon fontos bajnoki mérkőzéseket játszanak Európában. Ezekre tippelünk, amit megtehetnek önök is a #TheCornerScores hashtag használatával.