Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Bécsben egyeztet Iránnal az EU és az USA

Bécsben egyeztet Iránnal az EU és az USA
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az iráni külügyminiszter azt várja, hogy már szombaton feloldják az országa elleni szankciókat.

Bécsben egyeztet az iráni atomprogrammal kapcsolatos vállalásokról az Európai Unió, az Egyesült Államok és Irán képviselője. Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter Federica Mogherinivel, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjével tárgyalt a perzsa állammal szembeni szankciók feloldásáról.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- Azt várjuk, hogy már ma eltöröljék a szankciókat. Ez nemcsak Irán gazdasági lehetőségei szempontjából lenne fontos nap, hanem az iráni diplomácia számára is rendkívül fontos lépés lenne. Ma azt bizonyíthatnánk a világnak, hogy az országunknak címzett fenyegetések, szankciók és a nyomásgyakorlás egyszerűen nem működik – mondta az iráni külügyminiszter.

Bécsbe érkezett John Kerry amerikai külügyminiszter is. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség várhatóan szombaton hozza nyilvánosságra iráni vizsgálatairól szóló jelentését, ami megerősítheti, hogy a perzsa állam teljesítette azokat a vállalásait, amiket még tavaly nyáron tett. Ezután határozhatnak a szankciók feloldásáról.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Megkezdődtek és rövid időre meg is szakadtak az amerikai-iráni tárgyalások Svájcban

Rendszerváltástól alkuig: hogyan reagál Teherán a kiszivárgott amerikai–iráni megállapodásra

Kiszivárgott tervezet: Irán lemond az atomfegyverekről, az USA 300 milliárdot ígér