Latvala nyert, mégis örül Ogier

Itt a Speed, az Euronews autó- és motorsport-magazinja.

Sébastien Ogier megállíthatatlan volt eddig az idén: a francia autós hét futamból ötöt megnyert, legutóbb a Lengyel Ralin győzött. Ezzel a kétszeres világbajnok 78 pontra növelte előnyét csapattársával, Andreas Mikkelsennel szemben.
Képes volt-e nyerni Finnországban? Lássuk, mi történt!

Latvala újra nyert

Jari-Matti Latvala megint kihasználta a hazai pálya előnyét. A Volkswagen finn versenyzője nyerte a rali-világbajnokság idei nyolcadik, finnországi futamát. A tavalyi Finn Ralin is ő volt a leggyorsabb.

A vasárnap zárult versenyen a francia Sébastien Ogier-nek be kellett érnie a második hellyel. A világbajnoki címvédő 13 másodperccel maradt el csapattársától.

A Citroënnel versenyző norvég Mads Ostberg futott be harmadikként. A verseny 125.4 kilométer/órás átlagsebességével a vb-történet leggyorsabb futama lett, megelőzve a 122.89-es átlaggal eddigi rekorder 2012-es finn futamot.

Az összetett versenyben Latvala feljött a 2. helyre, de Ogier növelte előnyét, 89 ponttal vezet.

Skandináv dominancia

A Finn Rali kavicsos gyorsasági szakaszai fantasztikus csatáknak adtak otthont az utóbbi években. A terepet jobban ismerő skandináv versenyzők többnyire sikeresen szerepeltek. Menjünk vissza az időben 1990-ig, amikor Carloz Sainz felborította a papírformát.

A rali-világbajnokság történetében az számított meglepetésnek, ha nem északi versenyző nyerte a Finn Ralit. Ez a futam 1951 óta szerepel a vb műsorán, azóta mindössze hatszor nem skandináv autósé lett a trófea.

Carlos Sainznak sikerült először ez a bravúr, 1990-ben. A spanyol autóversenyző Toyotájával 19 másodperccel előzte meg a finn Ari Vatanent. A svéd Kenneth Eriksson végzett a 3. helyen. Sainz abban az évben meg is nyerte a rali-világbajnokságot.

Kurta futam

A svéd Felix Rosenqvist hetedik győzelmét aratta a szezonban a Red Bull Ring második futamán, elhárítva az éllovas Antonio Giovinazzi támadásait. Képes volt-e az olasz visszavágni vasárnap?

Az eső volt a főszereplő az ausztriai Formula-3-as versenyen. A rossz idő miatt többször félbe kellett szakítani a futamot. Előbb csak négy kört tudtak megtenni a versenyzők a biztonsági autó mögött, majd újabb másfél kör után leintették a versenyt.

Antonio Giovinazzi nyert, de a szokásos pontoknak csak a felét kapta a rövidített futam miatt.

Felix Rosenqvist lett a második, megelőzve Sergio Sette Camarát és Markus Pommert. Az összetett versenyben Giovinazzi 20,5 ponttal vezet Rosenqvist előtt.

Jövő héten a Speed adásában a MotoGP indianapolisi futamáról számolunk be. Mára a motocross-vb belgiumi versenyének legjobb képeivel búcsúzunk.