Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ég a Nantes-i bazilika

Ég a Nantes-i bazilika
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Állítólag ácsok dolgoztak a tetőn a tűzvész előtt. Akárcsak 43 éve.

Kigyulladt a Nantes-i bazilika hétfőn, eddig senki sem sérült meg.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A lángok az épület tetőszerkezetét pusztítják. A közelben vezénylő központot állítottak fel a hatvan tűzoltónak, akiknek úgy kell megfékezniük a tüzet, hogy közben a legkisebb kárt tegyék a történelmi emlékműben.

A Szent Donát bazilika a nyugat-franciaországi Nantes városában áll. A 19. században épült.

Egy francia újság értesülései szerint a tetőn ácsok dolgoztak, amikor 11 óra körül felcsaptak a lángok.

Több mint negyven éve porig égett Nantes egy másik temploma is, a Szent Péter és Szent Pál katedrális, amelynek tetőjén szintén felújítási munkákat végeztek a tűzvész előtt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Felgyújthatták a Nantes-i katedrálist

Közel 40 fokos hőhullám Franciaországban, a turisták kénytelenek átszervezni programjukat

Macron és Modi bejárta az indiai pavilont a francia VivaTech-en