Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Betiltja a reklámtáblákat Grenoble városa

Betiltja a reklámtáblákat Grenoble városa
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Úgy döntöttek, a poszterek helyett újabb közösségi tereket nyitnak és fákat telepítenek. Januártól a város önkormányzata több mint háromszáz hirdetési helyet számol fel, helyükre ötven fát ültetnek tavasszal.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- Az utcai hirdetés üzleti modellje idejét múlt. A cégek inkább digitális kijelzőkre térnének át, de mi nem akarjunk, hogy gyermekeinket az utcákra szerelt tévéképernyőkön át bombázzák a reklámokkal – indokolta a döntést a város polgármestere, Lucile Lheureux Adjointe.

A Forbes magazin a világ legtöbb újítását bevezető városának választotta Grenoble-t. A helyeik szerint az eltűnő plakátok ötlete is igazolja ezt a döntést.

- Ellepnek bennünket a reklámok. Akkora megkönnyebbülés olyan városokban kóborolni, ahol nincsenek reklámok – vélte egy helybéli.

Kisebb falvakban már betiltották a közterületi reklámokat, de ez az első európai nagyváros, amely így döntött.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Közel 40 fokos hőhullám Franciaországban, a turisták kénytelenek átszervezni programjukat

Macron és Modi bejárta az indiai pavilont a francia VivaTech-en

Humanoid robotok és okosotthonok állítják középpontba az MI-t a VivaTech 2026-on Párizsban