Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Szezám utca-botrány: Elmo világbajnoki szurkolása leleplezi a republikánus 'képmutatást'

Szezám utca-botrány: Elmo vb-szimpátiája leleplezi a republikánusok „képmutatását”
Botrány a Szezám utcában: Elmo világbajnoki támogatása leleplezi a republikánusok „képmutatását” Szerzői jogok  AP Photo - Canva
Szerzői jogok AP Photo - Canva
Írta: David Mouriquand
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Egy kedves videón a Szezám utca Elmoja azt üzeni, hogy az USA-válogatottnak szurkol a labdarúgó-világbajnokságon; a republikánus képviselők nem bírták ki, hogy ne reagáljanak rá – a válaszuk azonban nagyon rosszul sült el.

A Szezám utca mindenki kedvenc szőrös, piros szörnyecskéjének megint semmi sem jön össze...

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A hónap elején Elmo saját kárán tanulta meg, hogy a New York Knicks szurkolói nem sokra tartják a diplomáciát, amikor közvetlenül a feldobás előtt egyszerre kívánt sok sikert a Knicksnek és az NBA-döntőbeli ellenfelének, a San Antonio Spursnek.

„Elmo azt reméli, mindkét csapat jól érzi magát!” – írta X-en a tőle megszokott, ártatlan hangnemben.

Ezt dühkitörés és válogatott szitkokkal teli, színesen fogalmazott reakciók követték a Knicks-drukkerektől, az egyikük például kíméletlenül így reagált: „Eszedbe ne jusson elfelejteni, honnan jöttél, te kis vörös g***.”

A felháborodás akkor csillapodott, amikor a Knicks végül győztesen került ki a párharcból, Elmo pedig most ismét egy sporttal kapcsolatos vitavihar közepén találta magát.

Miután tanult az NBA-fiaskóból, Elmo ezúttal nem maradt semleges, és a közösségi médiában közölte, hogy a FIFA-világbajnokságon az Egyesült Államok válogatottjának szurkol.

„Csak hogy világos legyen, Elmo azt szeretné, ha az USA-válogatott nyerne. Rendben?” – mondta Elmo, az amerikai válogatott mezét viselve, majd utalt a kosárlabdás balhéra. „De Elmo mindenkit szeret. Csak hogy tiszta legyen. Ne csináljanak ebből ügyet.”

Bár egyértelműen kérte, hogy ne legyenek túlzások, a képviselőházi republikánusok hivatalos X-fiókja reagált Elmo videójára, és a figurát „minősített PATRIÓTÁNAK” nevezte.

Nem kellett sok idő, hogy többen felidézzék: a Republikánus Párt képviselőinek többsége 2025 júliusában egy olyan törvényjavaslatra szavazott, amely csökkentette az ingyenesen fogható közszolgálati Public Broadcasting Service (PBS) – vagyis annak a csatornának – a finanszírozását, amely a népszerű gyerekműsor, a Szezám utca epizódjait sugározta.

Donald Trump elnöki rendeletben tiltotta le a szövetségi támogatást a PBS-től és a National Public Radio (NPR) hálózattól, arra hivatkozva, hogy „elfogult és pártos hírszolgáltatást” folytatnak.

Mindössze két republikánus állt a demokraták mellé, és szavazott a javaslat ellen.

A „PATRIÓTA” reakció láttán sokan a republikánusok „képmutatását” emlegették...

Alább néhány reakciót is olvashatnak:

Gondoljanak Elmóra és PR-csapatára is, akiknek ismét egy újabb „üggyel” kell megküzdeniük.

Az amerikai válogatott eddig mindkét mérkőzését megnyerte: Paraguayt 4–1-re, Ausztráliát pedig 2–0-ra győzte le. Következő ellenfele Törökország lesz, június 26-án, pénteken.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A Daft Punk One More Time című száma a francia válogatott hivatalos 2026-os vb-góldala

Foci és divat: a 2026-os vb legjobb és legrosszabb mezei

Szezám utca-botrány: Elmo világbajnoki szurkolása leleplezi a republikánus 'képmutatást'