Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ismét megdől a hőrekord Németországban

Egy izlandi ló 2026. június 26-án, pénteken a németországi Frankfurt melletti Wehrheim egyik ménesében vízzel locsolják le.
Egy izlandi lovat vízzel locsolnak le 2026. június 26-án, pénteken, a Frankfurt melletti Wehrheim egyik németországi ménesében. Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Nela Heidner
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A forró hétvége Németországban – a 19. századi mérések kezdete óta – újabb hőmérsékleti rekordot hozott, amelyet Brandenburgban jegyeztek fel.

Újabb hőmérsékleti rekord dőlt meg Németországban. A Német Meteorológiai Szolgálat (DWD) közlése szerint vasárnap 15:10-kor 41,7 Celsius-fokot mértek a brandenburgi Oder-Spree járásban, a Neißemünde-Coschen mérőállomáson.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az eddigi csúcshőmérsékletet csak szombaton jegyezték fel a szász-anhalti Möckern-Drewitzben.

Emellett a Német Meteorológiai Szolgálat szerint a vasárnapra virradó éjszaka volt a legmelegebb a mérések kezdete óta: a szászországi Kubschützben 29,4 fokot mértek.

Az óvatlanul viselkedők számára a hőség nemcsak az egészségre jelent kockázatot, hanem károkat is okoz. Több autópályán, köztük az A2 egyes szakaszain is felpúposodott, illetve szétrepedt az aszfalt. A hőkárok miatt lezárt A2-es autópálya Burg (Szász-Anhalt) térségében húzódó szakaszát időközben ismét megnyitották a forgalom előtt. Más részek Brandenburgban és Szász-Anhaltban azonban a burkolat sérülései miatt továbbra is zárva maradnak. Az autósokat arra kérik, hogy kerüljék el az A2-est.

Leipzigben az aszfalt közvetlenül a villamosvágányok felett megolvadt.

A tartós hőhullám és a rendkívül magas hőmérsékletek 2026. június 27-én, szombaton jelentős károkat okoztak Leipzig villamosinfrastruktúrájában.
A tartós hőhullám és a rendkívül magas hőmérsékletek 2026. június 27-én, szombaton jelentős károkat okoztak Leipzig villamosinfrastruktúrájában. AP Photo

A hőhullámra tekintettel Eva Maria Welskop-Deffaa, a Caritas elnöke arra szólított fel, hogy több templomot tartsanak nyitva a látogatók előtt, menedékként a felfrissüléshez is. Mint mondta, sok templom már most is látogatható, ez azonban nem elég – „ismét többnek kellene lennie” – fogalmazott Welskop-Deffaa a Bildnek.

A meteorológiai szolgálat arra számít, hogy a hőséggel járó hétvége vasárnap este érkező viharokkal ér véget, hétfőre pedig jóval hűvösebb idő várható. A DWD szerint a csúcshőmérsékletek a legtöbb térségben már csak 25 és 29 fok között alakulnak, míg Németország keleti és délkeleti részén helyenként még elérhetik a 32 fokot.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump hadat üzent a megújulóknak, de az amerikai háztartások nem tartanak vele

Harmadfokú hőségriasztás, több mint 100 településen vezettek be vízkorlátozást Magyarországon

Napelem a tetőn: napi öt óra „ingyen” légkondi, de valóban zöld?