Németország az év első hőhullámától szenved. A berlini rendőrség rendhagyó módon két, tüntetéseknél használt vízágyút küld a főváros utcáira.
Vízágyúkat a hőség ellen? Igen, kérem! A berlini rendőrség szokatlan eszközhöz nyúlt: két vízágyút vetett be, hogy lehűtse a lakosságot. Természetesen a vízsugár ezúttal jóval gyengébb volt, mint a tüntetéseken.
A vízágyús járművek végigjártak több belvárosi helyszínt, a helyiek és a turisták egyaránt lelkesedtek. Többek között a Brandenburgi kapunál, a Potsdamer Platzon és a Reichstag épületénél is megjelentek.
Általánosságban óriási volt a kereslet a hűvös helyek iránt.
Németországot már napok óta hőhullám sújtja, a hőmérséklet sok helyen megközelíti, sőt meghaladja a 40 fokot. Különösen megterhelő a helyzet azért is, mert számos térségben hosszabb ideje alig hűl le éjszaka a levegő, és a hőmérséklet éjjel is magas marad.
A Német Meteorológiai Szolgálat előzetes adatai szerint az elmúlt éjszaka volt Németországban a legmelegebb azóta, hogy rendszeresen mérik az időjárási adatokat. A csúcshőmérsékletet az kelet-szászországi Kubschützben jegyezték fel, ahol éjszaka sem süllyedt 29,4 Celsius-fok alá a hőmérséklet.
A nap előzetes csúcshőmérséklete 41,5 fok volt, amelyet szombaton 16:20-kor mértek a szász-anhalti Möckern-Drewitzben.
A jövő héten kissé hűvösebb lesz Németországban
A vasárnap hozhatja a hőhullám tetőzését. A Német Meteorológiai Szolgálat (DWD) tájékoztatása szerint ismét rendkívül magas, 37 és 41 fok közötti hőmérsékletek várhatók. A nap folyamán, valamint a hétfőre virradó éjszaka helyenként heves zivatarok is kialakulhatnak, amelyeket felhőszakadás, jégeső és helyenként erős, viharos széllökések kísérhetnek.
A hétfőre virradó éjszaka a hőmérséklet már jelentősen visszaesik, a legalacsonyabb értékek 19 és 23 fok között alakulnak. Hétfőn folytatódik a lehűlés: a csúcshőmérséklet már csak 27 és 31 fok között várható. Időnként esőre, helyenként pedig zivatarokra is számítani lehet.