Irán dróntámadást hajtott végre két kereskedelmi hajó ellen, mire az Egyesült Államok a perzsa állam katonai létesítményeit vette célba.
Az amerikai hadsereg szombaton újabb csapásokat mért Iránra, miután Teherán a Hormuzi-szoros közelében ismét célba vett egy hajót. Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága (CENTCOM) szerint a haditengerészet és a légierő gépei katonai felderítő infrastruktúrát, kommunikációs rendszereket, légvédelmi állásokat, illetve drónraktárakat lőttek, válaszul egy iráni dróntámadásra, amit a panamai zászló alatt közlekedő M/T Kiku olajszállító hajó ellen hajtottak végre a Hormuzi-szoros közelében.
A CENTCOM titkosítás alól feloldott felvételeket osztott meg az X-en, melyek a csapásokat mutatják.
Az Egyesült Államok pénteken is támadta Iránt, miután a perzsa állam rálőtt az M/V Ever Lovely hajóra. A CENTCOM közlése szerint az amerikai repülőgépek iráni rakéta- és dróntároló helyszíneket, valamint part menti radarállomásokat támadtak. Teherán ezt követően azzal vádolta Washingtont, hogy megsértette a korábban a béke érdekében aláírt keretegyezmény feltételeit, és rakéta- és dróntámadásokat hajtott végre az Egyesült Államok bahreini és kuvaiti infrastruktúrája ellen.
Ebrahim Azizi, az iráni parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöke pénteken azt mondta, hogy az amerikai csapások azt mutatják: Trumpnak „semmi elköteleződése nincs a tárgyalások vagy a tűzszünet elvei iránt”.
A feszültség újbóli eszkalálódása tovább erősíti a kételyeket az Egyesült Államok és Irán ideiglenes megállapodása körül. A keretmegállapodás értelmében Washington és Teherán tűzszünetet kötött, és vállalták a Hormuzi-szoroson lévő hajózás biztonságát. A megállapodás szerint az Egyesült Államoknak fel kell oldania az iráni kikötők tengeri blokádját, míg Teheránnak újra meg kell nyitnia a szorost, és meg kell erősítenie, hogy „nem szerez és nem fejleszt nukleáris fegyvereket”. Az egyezség 60 napot szabott a két országnak, hogy végleges békemegállapodást kössenek.