Venezuelát múlt csütörtökön kettős földrengés rázta meg, La Guaira térsége különösen súlyosan károsodott. Megmutatjuk a katasztrófa előtti és utáni képeket, hogy érzékelhesse a pusztítás nagyságát.
Június 24-én délután Venezuelában súlyos természeti katasztrófa történt: két, egymáshoz térben, időben (mindössze 39 másodperces különbséggel) és intenzitásban is rendkívül közeli földrengés, a Richter-skálán 7-esnél nagyobb erősséggel rázta meg az országot. Ezt a jelenséget szeizmikus kettős rengésnek nevezik, amely miatt a keletkezett károk megsokszorozódnak.
A cikk megjelenésének időpontjában a halálos áldozatok száma már megközelíti az ezret, és több mint 50 000 embert tartanak nyilván eltűntként. Az alábbiakban bemutatott képek önmagukért beszélnek.
A földrengések okozta pusztítás lerombolta a sokszintes társasházakat, házakat, csarnokokat és megszámlálhatatlan épületet, ezért a kezdeti becslések tízezernyi halálos áldozattal számoltak.
A nemzetközi segítség már megérkezett Venezuelába, ám a romba dőlt épületek számát látva a túlélők felkutatásának sürgőssége továbbra is kritikus. A térségben már fosztogatási hullám indult el.
A venezuelai lakosság kétségbeesése odáig vezetett, hogy még az olyan médiumok, mint az Euronews közösségi felületei is platformként szolgálnak arra, hogy a mentőcsapatoknak jelezzék, hol vannak túlélők.
A műholdfelvételek kétséget sem hagynak afelől, milyen tragédia sújtotta Venezuelát, és a pusztításról készült fotókon téglák, kövek és betonhalmok sorakoznak ott, ahol korábban tömbházakkal szegélyezett sugárutak húzódtak.
A legsúlyosabban érintett városok egyike La Guaira volt, de más településeken, például Caraballedában is történtek omlások, és számtalan eltűnésről, illetve halálesetről érkeztek jelentések.
Az Euronews továbbra is tájékoztatja Önöket Venezuela helyzetéről a földrengések után: a halálos áldozatok, az eltűntek és a túlélők számáról, valamint arról, miként alakul az ország sorsa egy ilyen mértékű természeti katasztrófa nyomán.