Szerzői jogok Czegledi Zsolt/MTI - MTI
Írta: Kiss Gábor
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A magyar atléta 79 méter 97 centimétert dobott.

A kanadai Ethan Katzberg első kísérletére óriásit dobott, és 84 méter 12 centiméteres eredménnyel nyerte a férfi kalapácsvetést vasárnap este a párizsi olimpián.

A döntőben Halász Bence harmadik, 79 méter 97 centiméteres dobásával zárkózott föl a 2. helyre, és onnan senki nem tudta letaszítani.

Halász Bence a magyar kalapácsvetés tizedik olimpiai érmét szerezte, legutóbb Pars Krisztián állhatott dobogóra, aki 2012-ben, Londonban első helyen végzett.

Vasárnap két bravúros negyedik helyet is szereztek a magyar versenyzők az olimpián.

Vas Blanka a dobogóról épphogy lemaradva ért negyedikként célba az országúti kerékpárosok női, 158 kilométeres mezőnyversenyében.

Betlehem Dávid – az utolsó magyar úszó, aki medencébe ugrott Párizsban – remek versenyzéssel, 14:40.91 perces országos csúccsal negyedik lett 1500 méteren.