EURO-2024: Franciaország és Spanyolország jutott tovább pénteken

Továbbjutott a francia válogatott a labdarúgó eb-n
Írta: MTI
Közzétéve:

Büntetőpárbajban Franciaország legyőzte Portugáliát, Spanyolország hosszabbításban verte Németországot pénteken

A spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után, a 119. percben fejelt góllal 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében.

A második félidő elején a spanyol Dani Olmo pontos lövésével, a hazaiak pedig egy másik cserejátékos, Florian Wirtz kapufás találatával egyenlítettek a rendes játékidő végén. A meccset végül a spanyol Mikel Merino fejese döntötte el.

Nem bírt egymással a másik két nyolcaddöntős francia és portugál válogatott. A hosszabbítás után is 0-0 volt az eredmény. A tizenegyes párbajban azután a harmadik körben portugália egy kapufával hátrányba került. A franciák viszont 100%-osan értékesítették a büntetőket. Franciaország ezzel ott van az elődöntőben, ahol Spanyolország lesz az ellenfele.