EURO 2024: Mbappé nélkül nem bírtak a franciák a hollandokkal

Jelenet a holland-francia mérkőzésről
Írta: euronews/HF
Közzétéve:

A labdarúgó Európa-bajnokság 8. napján Ukrajna fordított és nyert Szlovákia ellen, míg Ausztria biztosan verte Lengyelországot - a kiesés szélére sodorva ezzel Lewandowskiékat.

A labdarúgó Európa-bajnokság E-csoportjának második fordulójában az első meccsét elveszítő Ukrajna a szünetben még hátrányban volt, de a második félidőben fordított, és nyert 2-1-re Szlovákia ellen.

A Belgium-Románia mérkőzést szombaton rendezik.

A csoportban három csapat 3 ponttal áll, a belgák viszont még egyet sem szereztek.

A D-csoportban Lengyelország már a 9. percben hátrányba került Ausztria ellen, de fél óra elteltével egyenlített. A győzelem érdekében a lengyel kapitány beküldte a sérüléséből felépült Lewandowskit is, ám újabb gólt nem ő, hanem az osztrákok lőttek – kettőt is és nyertek 3-1-re.

A csoportrangadón, az orrtörése miatt Mbappét nélkülöző franciák gól nélküli döntetlent játszottak Hollandiával – de ez az eredmény egyik válogatottat sem keserítette el. Hiszen a két csapat 4-4 ponttal áll csoportjában a hárompontos Ausztria és a pont nélküli lengyelek előtt.

Labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló:

E-csoport

Szlovákia-Ukrajna 1-2 (1-0)

Düsseldorf, Merkur Spiel Aréna. Vezette: Michael Oliver – angol

SZLOVÁKIA: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Skriniar, Hancko (Obert, 67.) – Kucka, Lobotka, Duda (Bénes L., 60.) – Schranz (Sauer, 86.), Bozeník (Strelec, 60.), Haraslín (Suslov, 67.).Szövetségi kapitány: Francesco Calzona

UKRAJNA: Trubin – Timcsuk, Zabarnij, Matvijenko, Zincsenko – Saparenko (Taloverov, 90+2.), Szudakov, Brazsko (Szidorcsuk, 85.) – Jarmolenko (Zubkov, 67.), Mudrik (Malinovszkij, 85.) – Dovbik (Jaremcsuk, 67.).Szövetségi kapitány: Szerhij Rebrov

Gólszerző: Schranz (17.), ill. Saparenko (54.), Jaremcsuk (80.)

D-csoport

Lengyelország–Ausztria 1–3 (1–1)

Berlin, Olimpiai Stadion, 69 455 néző. Vezette: Umut Meler -török

Lengyelország: Szczesny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski (Moder, a szünetben), Slisz (Grosicki, 76.), Zalewski – Buksa (Lewandowski, 60.), Zielinski (Urbanski, 87.), Piatek (Swiderski, 60.). Szövetségi kapitány: Michal Probierz

Ausztria: Pentz – Posch, Trauner (Danso, 59.), Lienhart, Mwene (Prass, 63.) – Seiwald, Grillitsch (Wimmer, a szünetben) – Baumgartner (Schmid, 81.), Laimer, Sabitzer – Arnautovic (Gregoritsch, 81.). Szövetségi kapitány: Ralf Rangnick

Gólszerző: Piatek (30.), ill. Trauner (9.), Baumgartner (67.), Arnautovic (78. – 11-esből)

Hollandia-Franciaország 0-0

Lipcse, Red Bull Aréna, 38 531 néző. Vezette: Anthony Taylor – angol

HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké – Simons (Wijnaldum, 73.), Reijnders, Schouten (Veerman, 73.) – Frimpong (Geertruida, 73.), Depay (Weghorts, 79.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman

FRANCIAORSZÁG: Maignan – J. Koundé, Saliba, Upamecano, Th. Hernandez – O. Dembélé (K. Coman, 75.), Tchouaméni, Kanté, Rabiot – M. Thuram (Giroud, 75.), Griezmann. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps