EURO 2024: Bellingham gólja kellett az angol győzelemhez

Bellingham volt az angolok nyerőembere
Írta: euronews/HF
Közzétéve:

A legutóbbi döntős szűken verte Szerbiát.

Három mérkőzéssel folytatódott a németországi labdarúgó Európa-bajnokság vasárnap.

A D-csoport első találkozóján Hollandia hátrányból nyert a legjobbját, Robert Lewandowskit nélkülöző Lengyelország ellen.

A 16. percbe Buksa fejese hozta előnybe a lengyeleket, de Gakpo fél óra elteltével egyenlített.

A mozgalmas, eseménydús meccset a csereként beállt Weghorst gólja döntötte el a 83. percben a hollandok javára (2-1).

A csoport másik két csapata, Ausztria és Franciaország hétfőn, egymás ellen lép pályára először az EB-n.

A C jelű négyes válogatottjai is bemutatkoztak.

A szlovén-dán meccs hőse Christian Eriksen volt, akinek a legutóbbi kontinenstorna nyitómeccsén az életéért szorított a világ, amikor leállt a szíve és összeesett a pályán – most az ő góljával vezetett Dánia a 17. percben Stuttgártban.

A második félidőben feljavult Szlovénia, így megérdemelten egyenlített Erik Janza góljával szűk negyedórával a vége előtt – és szerzett egy pontot a torna első döntetlenjén (1-1).

A legutóbb döntős angolok, ha nem is könnyedén, de a Real Madriddal idén már spanyol bajnoki címet és Bajnokok Ligáját is bezsákoló Jude Bellingham fejesgóljának, majd ezt követő biztonsági játékuknak köszönhetően győzelemmel kezdték az EB-t Szerbia ellen.