Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Egyre kiélezettebb Észak- és Dél-Korea viszonya

mindkét ország készültségbe helyezte hadrejét
mindkét ország készültségbe helyezte hadrejét Szerzői jogok  Euronews
Szerzői jogok Euronews
Írta: Mate Pasztor & Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Dél-Korea és az Egyesült Államok hadseregeinek elpusztítására adott utasítást Kim Dzsong Un, Észak-Korea elsőszámú vezetője.

Provokációnak nevezte az észak-koraei hadsereg akcióját a szöuli vezetés és éles lőgyakorlatba kezdett. A lépés válasz arra, hogy az északi haderő több mint 200 tüzérségi lövedéket lőtt ki a két ország tengeri határa közelében, ezzel két déli szigetet is veszélyeztetve, ahol a hatóságok evakuálást rendeltek el. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Észak-Korea ezzel kapcsolatban azt közölte, hogy a lőgyakorlat természetes válasz volt a dél-koreaiak elmúlt napokban végrehajtott katonai akcióira.

Eközben Kim Dzsong Un egy hadiüzembe látogatott lányával az állami hírügynökség szerint. Az észak-koreai vezető utasította a hadvezetést, hogy semmisítse meg Dél-Koreát és az Egyesült Államokat, ha támadást kezdeményeznének.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

30 év börtönbüntetést kapott az életfogytiglani mellé a volt dél-koreai elnök

Az atomprogram helyett inkább a gazdasági együttműködésről volt szó a kínai elnök észak-koreai útján