Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Andalító swing szól a földalatti cseh atombunkerből

Javor 51
Javor 51 Szerzői jogok  Martin Hruby/Martin Hruby
Szerzői jogok Martin Hruby/Martin Hruby
Írta: Zoltan Siposhegyi
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Jan Smigmator a világ egyik legismertebb swing zenekarát vezeti. Nemrég még a New York-i Carnegie Hallban léptek fel, most pedig egy csehországi volt szovjet atombunkerben, mélyen a föld alatt.

A Javor 51 nevű fegyverraktárat több százezer tonna beton védi és egyetlen hang sem képes kijutni belőle.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

,,Itt az Atom Múzeumban egészen elképesztő az akusztika. Remélem világszerte sok ilyen nukleáris depót alakítanak majd át jazz klubbá" - viccelődött a 37 éves cseh énekes.

Ez a világon az egyetlen olyan atomfegyver raktár, amelyet múzeummá alakítottak. 1968 és 1990 közt a csehszlovákok az erdő mélyén megbúvó bunker közelébe se mehettek.

Az alapító szerint az a lényeg, hogy a fiatalok megismerjék a hidegháborús rettegést, hogy ez ne történhessen meg még egyszer.

A koncertekre és a kiállításra is hatalmas az érdeklődés, főleg most az ukrajnai invázió során.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

Európa örül az amerikai-iráni alkunak, de garanciákat is szeretne

Trump az iráni békéről: Mindkét fél időt kell hagyjon magának