Történelmi amerikai kettős siker a Mont Blanc ultramaratonon

Szurkolók várják a Mont Blanc ultramaraton versenyzőit
Szurkolók várják a Mont Blanc ultramaraton versenyzőit Szerzői jogok JEFF PACHOUD/AFP or licensors
Szerzői jogok JEFF PACHOUD/AFP or licensors
Írta: Peter Kristof

Jim Walmsley először, Courtney Dauwalter harmadszor diadalmaskodott.

A férfiaknál és a nőknél is amerikai versenyző nyerte meg a Mont Blanc ultramaratont, amire korábban még nem volt példa.

A férfiaknál az ötödször rajthoz álló Jim Walmsley első diadalát aratta. Walmsley – akinek a családtagjai a helyszínen szurkoltak – 19 óra 37 perc 43 másodperces idővel győzött. Ő az első amerikai férfi, aki meg tudta nyerni a versenyt. A második helyen a brit Tom Evans, a harmadikon a szintén amerikai Zach Miller végzett.

A női versenyt megnyerő Courtney Dauwalter 23 óra 29 perc 14 másodperces idővel ért célba Chamonix-ban. Dauwalter – 2019 és 2021 után – harmadszor végzett az élen. A második helyet a német Katharina Hartmuth, a harmadikat a francia Blandine L. Hirondel szerezte meg.

A Mont Blanc ultramaratont a világ egyik legnehezebb futóversenyének tartják. A több mint 170 kilométeres verseny útvonala Franciaországon, Olaszországon és Svájcon haladt keresztül, a szintemelkedés összesen több mint 10 ezer méter volt.