Etióp győzelmek a Berlin maratonon

Szerzői jogok TOBIAS SCHWARZ/AFP
Írta: Peter Kristof

Szabó Nóra az Európa-bajnokság szintidején belül futott.

Etióp futók diadalmaskodtak a rangos berlini maratoni versenyen. A férfiaknál az öt- és tízezer méteren többszörös olimpiai és világbajnok Kenenisa Bekele harmadik lett. A győzelmet 2 óra 5 perc 45 másodperces idővel honfitársa, Guye Adola szerezte meg, a második helyen – közel félperces hátránnyal a győztes mögött – a kenyai Bethwell Yegon végzett.

A nőknél csak etiópok fértek fel a dobogóra. A Brandenburgi kapunál lévő célba végül Gotytom Gebreslase ért elsőként. Szabó Nóra egyéni csúcsot futva a 11. helyen végzett. 2 óra 31 perc 8 másodperces idejével a magyar futónő sikerrel teljesítette a jövő évi Európa-bajnokság szintidejét.