Elődöntős a címvédő Real Madrid a BL-ben

A Real Madrid Rodrygo (képünkön) két góljával nyert Londonban a Chelsea elleni BL-mérkőzésen.
Írta: Peter Kristof

A Milan 16 év után jutott be újra a legjobb négy közé.

A labdarúgó Bajnokok Ligája (és jogelődje a BEK) történetének két legeredményesebb csapata biztosította helyét az elődöntőben a keddi mérkőzéseken. A 14-szeres győztes Real Madrid a Chelsea-t, a hétszeres győztes AC Milan a Napolit búcsúztatta.

A címvédő Real a negyeddöntő visszavágóját is megnyerte a Chelsea ellen. Londonban az első félidőben nem esett gól, szünet után viszont Rodrygo kétszer, az 58. és a 80. percben is bevette az angol klub kapuját. A Real ugyanúgy 2-0-ra nyert, mint múlt szerdán Madridban, így összesítésben 4-0-val jutott tovább. A madridiak ellenfele az elődöntőben a Manchester City – Bayern München párosítás továbbjutója lesz.

A Milan 16 év után jutott be újra a legjobb négy közé (2007-ben végül meg is nyerte a BL-t) úgy, hogy a visszavágón döntetlent ért el a szintén olasz Napoli vendégeként.

Az első félidőben Giroud tizenegyest és ziccert is hibázott mielőtt – Rafael Leao szenzációs szólója és gólpassza után – vezetést szerzett a Milannak.

A Napoli sokáig hasztalanul próbálkozott, a Milan védelme minden támadást visszavert, a hajrában pedig Maignan védte Kvarachelia büntetőjét. Már-már úgy tűnt, hogy a Milan az első mérkőzéshez hasonlóan, ismét 1-0-ra nyer, a 93. percben azonban Osimhen fejesgóllal egyenlített. Ez azonban már későn jött a Napolinak, 1-1 lett a vége, a Milan 2-1-es összesítéssel lépett tovább.

A piros-feketék ellenfele az elődöntőben a szintén milánói Internazionale vagy a portugál Benfica lesz.