Két magyar teniszező is továbbjutott az Australian Open első fordulójából

Bondár Anna először jutott Grand Slam-tornán a női egyes második fordulójába – képünk illusztráció. Szerzői jogok Jason O'Brien/MTI/MTI
Szerzői jogok Jason O'Brien/MTI/MTI
Írta: Peter Kristof

Bondár Anna és Fucsovics Márton is döntő szettben győzött bemutatkozó mérkőzésén Melbourne-ben.

A női és férfi egyesben érintett minden magyar teniszező pályára lépett hétfőn Melbourne-ben az ausztrál nyílt bajnokságon (Australian Open), ketten közülük tovább is léptek a második körbe.

A hölgyeknél a világranglistán legelőkelőbben rangsorolt (81.) magyar játékos, Bondár Anna a nála 18 hellyel előrébb (63.) álló tomán Ana Bogdannal mérkőzött. Az első szettben Bondár kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, így 34 perc alatt 6–2-re hozta a játszmát.

A második viszont Bogdané lett ugyanilyen arányban (2–6), így a harmadik szett döntött. Bondár azt 6–3-ra nyerte, így a 25 éves játékos pályafutása során először jutott Grand Slam-versenyen a második fordulóba, ami után úgy nyilatkozott a Tennis 4U Facebook-oldalnak, hogy ez a siker mérföldkő a pályafutásában.

A második szettben elkezdtem túl sokat gondolkozni, ezért vesztettem sorozatban hét gémet. Örülök, hogy a végét én bírtam jobban.
Bondár Anna, teniszező

Udvardy Panna és Gálfi Dalma nem járt sikerrel, Udvardy a kolumbiai Camila Osoriótól (4–6, 1–6), Gálfi a kínai Cseng Csin-ventől szenvedett vereséget (0–6, 2–6).

Fazry Ismail/MTI/MTI
Fucsovics Márton a Federico Coria elleni mérkőzésen.Fazry Ismail/MTI/MTI

A férfiaknál Fucsovics Márton viszont hatalmas meccset nyert. A világranglistán 78. magyar játékos ötjátszmás csatában győzött a 76. helyezett argentin Federico Coria ellen. A szetteket tekintve kétszer is az ellenfél vezetett, de Fucsovics mindkétszer egyenlített, majd a döntő játszmát már biztosan hozta, így – több mint négyórás mérkőzésen – 4–6, 7–5, 2–6, 7–6 (8-6), 6–2-re győzött.

A 30 éves magyar teniszező a világranglistán több mint száz hellyel mögötte álló dél-afrikai Lloyd Harrisszel mérkőzik a 64 között, Bondár ellenfele a 2017-ben Roland Garros-győztes lett Jelena Ostapenko lesz a második fordulóban.